TR / EN İletişim
Arabuluculuk Hizmeti

Arabuluculuk Avrupa’da ve Amerika’da 40 yılı yakın süredir uygulanan bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Aralarında davaya konu olmuş veya olabilecek bir uyuşmazlık olan kişilerin meseleyi bir arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak müzakere ederek çözüme kavuşturdukları bir süreçtir.

Benefit Global’in anlaşmalı avukatları tarafından yaşadığınız uyuşmazlık ile ilgili arabuluculuk hizmetini en iyi şekilde alabileceksiniz.

Özel Şart: Hizmet tüm Türkiye genelinde hak sahibinin bulunduğu ilde geçerlidir. Hak sahibi tarafından arabuluculuk hizmetinin bulunduğu ilden farklı bir ilde istemesi halinde anlaşmalı avukatın tüm seyahat masrafları hak sahibi tarafından karşılanmaktadır.

Benefit Global’in anlaşmalı avukatları tarafından arabuluculuk hizmeti sonucunda uzlaşma sağlanması halinde, uzlaşma rakamının %6’sı alınmakta olup, %3-%3 oranında taraflar arasında bölünerek ücret anlaşmalı avukata ödenmektedir.

Uzlaşma sağlanamaması halinde, görüşme süresi / saat olarak ücret arabulucu avukat tarafından alınmaktadır. Benefit tarafından ilk 2 saati hak sahibi adına karşılamaktadır. Hak sahibinin muhatabı karşı taraf, arabuluculuk hizmet ücretini kendisi avukata ödeyecektir.

OPERASYONEL İŞ AKIŞI:

Tüm hizmet sağlayıcı avukat bulma işlemi Benefit Global Call Center’ı tarafından yapılmaktadır.

Tüm organizasyon, randevu süreçleri Benefit Global tarafından sağlanmaktadır.